Hotel Alter, Lublin
Dlaczego warto przyjechać do Lublina? Nie tylko zabytkami Lublin stoi [2/2]
Arrival
Departure

Dlaczego warto przyjechać do Lublina? Nie tylko zabytkami Lublin stoi [2/2]

06 April 2020

Lubin to miasto pełne historycznych zabytków, romantycznych zaułków, klimatycznych knajpek i wąskich, urokliwych uliczek. Ale nie tylko zabytkami Lublin stoi. Przedstawiamy nasze subiektywne rekomendacje.

 • Spróbuj cebularza
  Cebularz lubelski to 37. polski produkt chroniony w Unii Europejskiej. Ten przysmak wywodzący się z kuchni żydowskiej dla lublinian jest tak ważny, jak oscypek dla górali. To pszenny placek pokryty grubą warstwą cebuli wymieszanej z makiem. Receptura powstała w XIX stuleciu. Jako pierwsi cebularze zaczęli wypiekać Żydzi z lubelskiego Starego Miasta, a już przed II wojną światową stał się przysmakiem na całej Lubelszczyźnie. Rekomendujemy wizytę w Regionalnym Muzeum Cebularza. Zobacz stronę: kliknij tutaj.
   
 • Złap oddech nad „Lubelskim Morzem”
  Zalew Zemborzycki, zbiornik retencyjno – rekreacyjny to doskonała alternatywa dla miejskiego hałasu. Wypożycz rower miejski i pojedź nad nasze lubelskie morze. To tylko 30 minut jazdy z centrum Lublina i mnóstwo atrakcji: narty wodne, kajaki, rowery wodne, żaglówki, baseny, park linowy, boiska do piłki plażowej a nawet małe pole golfowe. To idealne miejsce na chwilę odpoczynku, spacer lub grilla. Chcesz zobaczyć zdjęcia: kliknij tutaj.
   
 • Przejdź się po linie
  Slackline, czyli chodzenie na taśmie zawieszonej nad ziemią to rozrywka dla każdego. Zawodowcy nie tylko po niej chodzą, ale też skaczą i wykonują ewolucje zapierające dech w piersiach. Spróbuj swoich sił i odezwij się do grupy Slackline Lublin. Ich profil na Facebooku: kliknij tutaj. W sezonie letnim możesz ich spotkać m.in. w Ogrodzie Saskim lub na Błoniach pod Zamkiem.
   
 • Poczuj lubelską kulturę
  Lublin to miasto inspiracji. Odbywają się tu międzynarodowe wydarzenia artystyczne, festiwale teatralne i muzyczne. Organizowane są koncerty, przedstawienia, happeningi, festiwale czy wystawy, które ożywiają ulice Lublina. Przeczytaj nasz artukuł: "Co robić w Lublinie w wakacje? 5 wydarzeń kulturalnych, które polecamy". kliknij tutaj.
   
 • Zobacz pokazy multimedialne w fontannie
  Pokazy w fonntannie znajdującej się na Placu Litewskim od samego początku przyciągają spore rzesze lublinian i turystów. Woda, lasery oraz muzyka to wyjątkowe zestawienie, które zapewnia dużą pozytywną dawkę emocji.

Przeczytaj pozostałe artykuły:

See on the map
Newsletter
Sign up for our newsletter and stay up to date with our discounts and special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close