Hotel Alter, Lublin
Home office – jak stworzyć miejsce pracy w warunkach domowych i jakie zasady ustalić z domownikami [2/3]
Arrival
Departure

Home office – jak stworzyć miejsce pracy w warunkach domowych i jakie zasady ustalić z domownikami [2/3]

26 March 2020

Właściwie przygotowane miejsce pracy oraz jasno określone zasady z domownikami to kolejny krok do sukcesu.

 • Stanowisko pracy
  Stanowisko pracy Właściwa organizacja miejsca pracy i Twoje dobre samopoczucie to podstawa. Wybierz miejsce w domu, w którym będzie Ci wygodnie, ale równocześnie będzie ono sprzyjać koncentracji. Zadbaj, żeby była to przestrzeń, która pomieści wszystkie potrzebne Tobie dokumenty, kalendarz, telefon czy komputer. Przestrzeń, w której będziesz mógł się skupić.
   
 • Dostęp do światła
  Światło ma duży wpływ na nasze samopoczucie, a także jakość pracy. Jeśli pracujesz w dzień to nie bój się odsłonić okien. Wpuść do pokoju naturalne światło. Wówczas na pewno będziesz mniej odczuwać zmęczenie. Jeżeli natomiast pracujesz w godzinach wieczornych, kiedy na dworze jest już ciemno, zadbaj o odpowiednie sztuczne światło. Pamiętaj praca przy komputerze wymaga właściwego oświetlenia.
 • Narzędzia pracy
  Przed rozpoczęciem pracy upewnij się czy Twój służbowy komputer prawidłowo działa w warunkach domowych, np. czy masz połączenie z Internetem. Jeśli pracujesz na komputerze prywatnym sprawdź czy masz niezbędne oprogramowanie, czy otwiera Ci się służbowa poczta, czy komputer ma wszystkie aplikacje potrzebne Ci do pracy. W razie kłopotów, skontaktuj się z zespołem wsparcia w swojej firmie lub innymi specjalistami. To zaoszczędzi Ci w przyszłości stresu i nerwów.
   
 • Domownicy
  Praca w domu wymaga od Ciebie samodyscypliny, bardzo dobrej organizacji czasu oraz koncentracji. Ustal z domownikami zasady, które pomogą Ci w realizacji celu, którym jest praca w warunkach domowych. Jeśli możesz to zamknij drzwi do pokoju, w którym pracujesz. Poproś bliskich, by Ci nie przeszkadzali. Domownicy muszą zrozumieć, że w określonych godzinach pracujesz i na ten czas musisz się wyłączyć z życia domowego.

Przeczytaj pozostałe artykuły z cyklu:

See on the map
Newsletter
Sign up for our newsletter and stay up to date with our discounts and special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close