Hotel Alter, Lublin
Home office – jak stworzyć miejsce pracy w warunkach domowych i jakie zasady ustalić z domownikami [2/3]
Przyjazd
Wyjazd

Home office – jak stworzyć miejsce pracy w warunkach domowych i jakie zasady ustalić z domownikami [2/3]

26 marca 2020

Właściwie przygotowane miejsce pracy oraz jasno określone zasady z domownikami to kolejny krok do sukcesu.

 • Stanowisko pracy
  Stanowisko pracy Właściwa organizacja miejsca pracy i Twoje dobre samopoczucie to podstawa. Wybierz miejsce w domu, w którym będzie Ci wygodnie, ale równocześnie będzie ono sprzyjać koncentracji. Zadbaj, żeby była to przestrzeń, która pomieści wszystkie potrzebne Tobie dokumenty, kalendarz, telefon czy komputer. Przestrzeń, w której będziesz mógł się skupić.
   
 • Dostęp do światła
  Światło ma duży wpływ na nasze samopoczucie, a także jakość pracy. Jeśli pracujesz w dzień to nie bój się odsłonić okien. Wpuść do pokoju naturalne światło. Wówczas na pewno będziesz mniej odczuwać zmęczenie. Jeżeli natomiast pracujesz w godzinach wieczornych, kiedy na dworze jest już ciemno, zadbaj o odpowiednie sztuczne światło. Pamiętaj praca przy komputerze wymaga właściwego oświetlenia.
 • Narzędzia pracy
  Przed rozpoczęciem pracy upewnij się czy Twój służbowy komputer prawidłowo działa w warunkach domowych, np. czy masz połączenie z Internetem. Jeśli pracujesz na komputerze prywatnym sprawdź czy masz niezbędne oprogramowanie, czy otwiera Ci się służbowa poczta, czy komputer ma wszystkie aplikacje potrzebne Ci do pracy. W razie kłopotów, skontaktuj się z zespołem wsparcia w swojej firmie lub innymi specjalistami. To zaoszczędzi Ci w przyszłości stresu i nerwów.
   
 • Domownicy
  Praca w domu wymaga od Ciebie samodyscypliny, bardzo dobrej organizacji czasu oraz koncentracji. Ustal z domownikami zasady, które pomogą Ci w realizacji celu, którym jest praca w warunkach domowych. Jeśli możesz to zamknij drzwi do pokoju, w którym pracujesz. Poproś bliskich, by Ci nie przeszkadzali. Domownicy muszą zrozumieć, że w określonych godzinach pracujesz i na ten czas musisz się wyłączyć z życia domowego.

Przeczytaj pozostałe artykuły z cyklu:

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij