Hotel Alter, Lublin
Dlaczego warto przyjechać do Lublina? Nie tylko zabytkami Lublin stoi [2/2]
Przyjazd
Wyjazd

Dlaczego warto przyjechać do Lublina? Nie tylko zabytkami Lublin stoi [2/2]

06 kwietnia 2020

Lubin to miasto pełne historycznych zabytków, romantycznych zaułków, klimatycznych knajpek i wąskich, urokliwych uliczek. Ale nie tylko zabytkami Lublin stoi. Przedstawiamy nasze subiektywne rekomendacje.

 • Spróbuj cebularza
  Cebularz lubelski to 37. polski produkt chroniony w Unii Europejskiej. Ten przysmak wywodzący się z kuchni żydowskiej dla lublinian jest tak ważny, jak oscypek dla górali. To pszenny placek pokryty grubą warstwą cebuli wymieszanej z makiem. Receptura powstała w XIX stuleciu. Jako pierwsi cebularze zaczęli wypiekać Żydzi z lubelskiego Starego Miasta, a już przed II wojną światową stał się przysmakiem na całej Lubelszczyźnie. Rekomendujemy wizytę w Regionalnym Muzeum Cebularza. Zobacz stronę: kliknij tutaj.
   
 • Złap oddech nad „Lubelskim Morzem”
  Zalew Zemborzycki, zbiornik retencyjno – rekreacyjny to doskonała alternatywa dla miejskiego hałasu. Wypożycz rower miejski i pojedź nad nasze lubelskie morze. To tylko 30 minut jazdy z centrum Lublina i mnóstwo atrakcji: narty wodne, kajaki, rowery wodne, żaglówki, baseny, park linowy, boiska do piłki plażowej a nawet małe pole golfowe. To idealne miejsce na chwilę odpoczynku, spacer lub grilla. Chcesz zobaczyć zdjęcia: kliknij tutaj.
   
 • Przejdź się po linie
  Slackline, czyli chodzenie na taśmie zawieszonej nad ziemią to rozrywka dla każdego. Zawodowcy nie tylko po niej chodzą, ale też skaczą i wykonują ewolucje zapierające dech w piersiach. Spróbuj swoich sił i odezwij się do grupy Slackline Lublin. Ich profil na Facebooku: kliknij tutaj. W sezonie letnim możesz ich spotkać m.in. w Ogrodzie Saskim lub na Błoniach pod Zamkiem.
   
 • Poczuj lubelską kulturę
  Lublin to miasto inspiracji. Odbywają się tu międzynarodowe wydarzenia artystyczne, festiwale teatralne i muzyczne. Organizowane są koncerty, przedstawienia, happeningi, festiwale czy wystawy, które ożywiają ulice Lublina. Przeczytaj nasz artukuł: "Co robić w Lublinie w wakacje? 5 wydarzeń kulturalnych, które polecamy". kliknij tutaj.
   
 • Zobacz pokazy multimedialne w fontannie
  Pokazy w fonntannie znajdującej się na Placu Litewskim od samego początku przyciągają spore rzesze lublinian i turystów. Woda, lasery oraz muzyka to wyjątkowe zestawienie, które zapewnia dużą pozytywną dawkę emocji.

Przeczytaj pozostałe artykuły:

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij