Hotel Alter, Lublin
Dlaczego warto przyjechać do Lublina? Poznaj uroki Starego Miasta [1/2]
Przyjazd
Wyjazd

Dlaczego warto przyjechać do Lublina? Poznaj uroki Starego Miasta [1/2]

12 marca 2020

Lublin to miasto inspiracji, stolica Polski Wschodniej oraz największe miasto po prawej stronie Wisły. Jest wiele powodów, dla których warto przyjechać do Lublina. To magiczne miejsce, które przyciąga niepowtarzalnym klimatem, bogatą architekturą i licznymi zabytkami. Zatrzymaj się w Hotelu Alter a wszystkie zabytki Starego Miasta będziesz mieć na wyciągnięcie ręki.

Zanim rozpoczniesz zwiedzanie zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji na smartfony, która ułatwi Ci poznawanie tej niezwykłej części miasta - Audioprzewodnik Lublin Stare Miasto.

 

 • Brama Krakowska
  To jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych symboli Starego Miasta w Lublinie. Stanowi pozostałość murów obronnych z XIV wieku. Stworzona w stylu gotyckim, w XVIII wieku zyskała również cechy stylu barokowego. Dzisiaj mieści się w niej oddział Muzeum historii miasta Lublina.
   
 • Trybunał Koronny
  Znajduje się w centralnej części Starego Miasta. Ustanowiony w 1578 r. był najwyższą instancją sądową dla szlachty, a dziś jest tu Pałac Ślubów.
   
 • Staromiejskie kamienice
  Stare Miasto składa się z kilkudziesięciu pięknych renesansowych i klasycystycznych kamienic. Pomiędzy kamienicami biegną wąskie brukowe uliczki. Jedną z najpiękniejszych kamienic jest niebieska kamienica Konopniców z charakterystycznymi płaskorzeźbami.
   
 • Wieża Trynitarska
  To najwyższy punkt widokowy Lublina. Z tarasu widokowego, na wysokości 40 metrów roztacza się wspaniała panorama miasta 360 °. Neogotycka Wieża Trynitarska jest dzwonnicą lubelskiej archikatedry i siedzibą Muzeum Archidiecezjalnego.
   
 • Archikatedra Lubelska Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty
  To największy kościół w Lublinie. To prawdziwa perła baroku na Lubelszczyźnie, zaprojektowana przez Giovanniego Marię Barnardoniego i Giuseppe Brizio, architektów jezuickich. Na terenie katedry dla zwiedzających dostępne są m.in. krypty, w których pochowani się biskupi lubelscy.
   
 • Lubelska Trasa Podziemna
  Trasa podziemna ma ok. 280 metrów długości i ciągnie się pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Zwiedzanie rozpoczyna się pod budynkiem Trybunału Koronnego a kończy się przy Placu Po Farze. Trasa powstała w wyniku połączenia kilkunastu staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI w., czyli stulecia największej świetności Lublina.
   
 • Zamek Lubelski
  Gotycki zamek został wzniesiony w I poł. XIV w. przez Kazimierza Wielkiego. W 1569 roku w zamku obradował sejm, na którym podpisano akt unii polsko-litewskiej – Unię Lubelską. Z dawnego zespołu zamkowego do dzisiaj zachowała się XIII-wieczna romańska wieża zamkowa zwana Donżonem, gotycka Kaplica Trójcy Świętej oraz fragment gotyckiej baszty zwanej żydowską. Jednym z największych skarbów Lublina są rusko-bizantyńskie freski znajdujące się w wspomnianej Kaplicy.
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij